Rejestracja zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii – do 10 stycznia

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje o finalizacji procedury analizy ryzyka dla jabłek przeznaczonych na eksport do Kolumbii, dla których zostały uzgodnione importowe wymagania fitosanitarne pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Kolumbijskim Instytutem Rolnictwa (ICA).
 

Zgodnie z wymaganiami importowymi Kolumbii, w 2019 r. w okresie zbiorów jabłek przedstawiciele ICA przeprowadzą w Polsce audyt w miejscach produkcji, pakowalniach/przechowalniach, którego celem jest sprawdzenie czy ustalone wymagania fitosanitarne zostały przez zainteresowane podmioty wdrożone. Jednocześnie zgodnie z ustalonymi wymaganiami Główny Inspektorat jest zobowiązany do przekazania ICA listy zarejestrowanych podmiotów do końca stycznia 2019 r.

 
Dlatego Główny Inspektorat informuje zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii – producentów jabłek oraz podmioty zajmujące się ich pakowaniem/przechowaniem, o terminie rejestracji, który upływa w dniu 10 stycznia  2019 r. Rejestracji dokonują oddziały wojewódzkich inspektoratów ochrony roślin i nasiennictwa, które udzielą również szczegółowych informacji związanych z wymaganiami kolumbijskimi dla tego produktu.
 
Źródło: PIORiN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here