Rosja wraca na Zielony Tydzień

Od 19 do 28 stycznia 2018 r. Rosja, największy co do powierzchni kraj na świecie, po dwuletniej przerwie powróci na Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie.

Rosyjskie firmy nastawione na eksport, sprzedające produkty żywnościowe z Syberii oraz środkowej i wschodniej części Rosji, w tym regiony Kirowa i Jamala, zarejestrowały się na targach. Produkty będą zawierać dropsy z cedru, przysmaki z dziczyzny, rzadkie ryby, a także słodycze i jagody z orzechów sosny. Reprezentowana będzie również firma budowlana sprzedająca laminowane domy drewniane, producenci win, a także producenci nawozów mineralnych i nasion do uprawy roślin przemysłowych.

Alexander Tkaczow, minister rolnictwa Federacji Rosyjskiej: – Z niecierpliwością czekamy na wystawę rosyjskich produktów rolnych w ramach Międzynarodowego Zielonego Tygodnia 2018. W ostatnich latach rosyjskie rolnictwo stało się jednym z najbardziej udanych sektorów gospodarki. Teraz, gdy nasze produkty są w stanie zaspokoić krajowe zapotrzebowanie, zaczynamy aktywnie włączać się w rynki eksportowe.

Według Tkaczowa, nieprzetworzona żywność Rosji i wysokie standardy jakości w każdej fazie produkcji stwarzają dobre perspektywy dla eksportu rosyjskich produktów spożywczych na światowe rynki rolne.

– Jesteśmy w trakcie zwiększania sprzedaży marek regionalnych, które pomogą stworzyć pozytywny wizerunek rosyjskich produktów spożywczych wśród europejskich konsumentów i umożliwią im docenienie ich wartości odżywczej, ekologicznej jakości i różnorodności. Jestem przekonany, że pokazy produktów rosyjskich producentów podczas Zielonego Tygodnia umocnią stosunki handlowe między Rosją i innymi krajami na targach i będą miały na nie pozytywny wpływ – powiedział minister.

Zajmujące 1000 metrów kwadratowych rosyjskie stoisko połączone w hali 6.2a jest organizowane przez Rosyjskie Centrum Eksportu, oddział Ministerstwa Gospodarki. Znajdzie się na nim specjalna strefa kojarzeń dla spotkań biznesowych rosyjskich eksporterów, dostawców i zagranicznych nabywców.

za: gruenewoche.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here