Rosja wyraziła zgodę na zakup Monsanto przez Bayer

Kolejne państwo zgodziło się na zakup Monsanto przez firmę Bayer. Zgodę Federalnej Służby Antymonopolowej uzyskano w zamian za kilka systemowych cyfrowych rozwiązań w rolnictwie i technologii hodowli nasion – powiedzieli dziennikarzom szef FAS Igor Artemyev i wiceprezes Bayer Hartmut van Lengerich.

Umowa Bayer i FAS będzie ważna przez 5 lat i ma na celu zwiększenie konkurencji w rosyjskim kompleksie rolno-przemysłowym. Według FAS Rosja będzie mieć narzędzia molekularne do prac hodowlanych w kukurydzy, rzepaku, pszenicy, soi i warzywach – ogórku, pomidorze i kapuście. Otrzyma również markery genetyczne cech roślin, protokoły zastosowań, schematy selekcji nowych odmian i hybryd. Ponadto Bayer będą udostępniać technologie cyfryzacji rolnictwa – aplikacje i platformy cyfrowe, nad którymi pracuje Monsanto. Bayer zgodził się współtworzyć rosyjskie centrum naukowo-edukacyjne biotechnologii roślin.

Przypomnijmy, że Bayer planuje kupić Monsanto za 62,5 miliarda USD. Po uzyskaniu wszystkich koniecznych zgód globalna umowa może zostać zamknięta jeszcze w II kwartale 2018 roku.

Za: agrovesti

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here