Również Związek Sadowników RP broni polskich truskawek

Związek Sadowników RP nie zgadza się z pojawiającymi się w ostatnim czasie artykułami oczerniającymi polskie truskawki. Teksty dotyczące “złowrogiej chemii w polskich owocach” nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i nie są potwierdzone żadnymi wynikami badań – podkreśla ZSRP na swojej stronie internetowej.

I dalej pisze:
“Prawdą jest, że sadownicy chcą wyprodukować ładne, okazałe owoce, jednak nie oznacza to, że robią to za wszelką cenę, jak zostało zasugerowane w opublikowanych materiałach.

Polscy sadownicy przestrzegają krajowych i europejskich norm dotyczących stosowania środków ochrony roślin i nawozów, zawsze było to doceniane przez konsumentów, którzy zdecydowanie chętniej wybierali polskie owoce od importowanych.

Naszym zdaniem kampania medialna przeciwko polskim truskawkom jest to celowe, wymierzone w rodzimych producentów działanie dążące do wyeliminowania ich z rynku przez zagraniczną konkurencję.

W związku ze wspomnianymi wyżej publikacjami medialnymi, Związek Sadowników RP rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko autorom tego typu szkalujących tekstów”.

Źródło: ZSRP

Przypominamy, że po artykule na wp.pl dotyczącym pestycydów w truskawkach opublikowaliśmy tekst obalający tezy tam zawarte: Jednak „zły to ptak, co własne gniazdo kala…”.  Do naszego artykuł odniosła się z kolei wp.pl (tutaj), zobowiązując się m.in. do zlecenia badań polskich truskawek na obecność pestycydów i publikacji ich wyników. Na wyniki bezstronnych, obszernych i wiarygodnych badań będziemy czekać (red.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię