Sadownicy rozpoczęli protest pod centrum dystrybucyjnym Biedronki [Zdjęcia]

protest sadowników

Sadownicy zgromadzili się dziś przed centrum dystrybucyjnym jednej z największych sieci w Polsce. Protestują przeciwko działaniom, które zmierzają do ponownej próby obniżenia i tak już niskich cen, jakie za jabłka otrzymują sadownicy. 

Rozpoczął się protest sadowników w Parzniewie. To właśnie tutaj znajduje się centrum logistyczne Jeronimo Martins Polska. Stąd zaopatrywane są w towary sklepy sieci Biedronka. Kilka dni temu, Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej zapowiedział protest, który jest odpowiedzią na politykę największych sieci w kraju.

Sieci marketów zaproponowały dostawcom jabłek, w tym przypadku przede wszystkim grupom producenckim dostawy jabłek po stałej cenie do końca sezonu handlowego. Równocześnie oznacza to zamrożenie cen zakupu, a nawet ich spadek do poziomu około 0,60 zł za kilogram po sortowaniu.

Jak podkreślają protestujący, dzisiejszy protest jest pokazem niezgody na tego typu praktyki. Ich zdaniem krajowe instytucje nie zajmują się problemem należycie. Chcą również zaznaczyć, że podobną postawę wobec dostawców owoców wykazuje inne, duże sieci marketów.

Przed wjazdem do obiektu zgromadziło się kilkudziesięciu sadowników i wciąż dołączają kolejni. Konferencja prasowa Mirosława Maliszewskiego zaplanowana jest na godzinę 10:00.

protest sadownikówprotest sadownikówprotest sadownikówprotest sadownikówprotest sadownikówprotest sadownikówprotest sadownikówprotest sadownikówprotest sadowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here