Sadownicy zablokowali już krajową 50-tkę

Zgodnie z planem o 8:00 rano rozpoczął się protest sadowników w związku ze złą sytuacją na rynku. Zablokowana została krajowa droga numer 50.

Sadownicy demonstrują swoje niezadowolenie z sytuacji na rynku jabłek przemysłowych i deserowych. Zablokowano krajową drogę numer 50 w miejscowości Czaplinek koło Góry Kalwarii. Na miejsce sadownicy przyjechali ciągnikami. Blokada ma trwać 24 godziny.

Organizatorzy zgłosili zgromadzenie na całą dobę. Zatem jest ono legalne i to policja będzie zobligowana do zapewnienia bezpieczeństwa protestujących. Działacze Związku Sadowników RP oraz Agrounii zachęcają do wzięcia udziału w blokadzie. Ważna jest rotacja protestujących i stała obecność na miejscu strajku.

Godzinę po rozpoczęciu blokady zaplanowano konferencję prasową przed siedzibą Döhlera w Kozietułach Nowych. Tam zostaną przedstawione postulaty protestujących. Niemniej już teraz mówi się o ustaleniu minimalnej ceny jabłek przemysłowych przez sadowników. Ma to być odpowiedzią na politykę zakupową zachodnich firm przetwórczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here