Sandomierskie: Wypadek w sadzie przy pracy z piłą spalinową

piła spalinowa

W poniedziałek w okolicach Tarnobrzega doszło do wypadku w sadzie z piłą mechaniczną. Poszkodowany sadownik ma poważną ranę szarpaną ręki.

W poniedziałek w gminie Łoniów, w miejscowości Kępa Nagnajewska doszło do nieszczęśliwego wypadku w sadzie. Podczas cięcia jabłoni mężczyzna doznał poważnej rany szarpanej ręki. Do wypadku doszło przy próbie usunięcia jednej z gałęzi. Niemniej dokładna przyczyna zdarzenie nie jest znana.

Zgłoszenie pierwotnie dotyczyło amputacji kończyny podczas pracy w sadzie. Po przybyciu zastępów Straży Pożarnej okazało się, że rękę uda się uratować. Niestety strażacy musieli zmierzyć się z bardzo poważną i głęboką raną szarpaną. Jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego, strażacy udzieli rannemu pomocy i opatrzyli ranę.

Dokładna przyczyna wypadku nie jest znana. W przypadku pracy z piłą spalinową wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do poważnego urazu. Dlatego apelujemy o ostrożność przy pracy z tego typu urządzeniami.

Strażacy z PSP i OSP zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca LPR. Rannego przekazano zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego a strażacy zabezpieczyli start śmigłowca. Poszkodowany został niezwłocznie przetransportowany do szpitala. O przebiegu zdarzenia informował nas starszy kapitan Andrzej Włodarczyk z PSP w Sandomierzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here