Silne wichury na zachodzie i północy Europy. Od jutra mocniej powieje także w Polsce

prognoza zbiorów

Przed nami gwałtowne ocieplenie. Wysokiej temperaturze towarzyszyć ma silny wiatr. Między Irlandią, a Islandią znajduje się bardzo rozległy i głęboki układ niskiego ciśnienia Hendrik. Wraz z wyżem Philine na południowym wschodzie Europy zaciągnie do Polski bardzo ciepłe powietrze z południa Europy. Niestety duża różnica ciśnienia między wyżem a niżem wpłynie na wzrost prędkości wiatru.

W środę bardzo silny wiatr w porywach do 100 km/h nawiedzi Wyspy Brytyjskie oraz północną Francję ( aż po Paryż). W nocy z wtorku na środę wiatr w porywach do 90 km/h wystąpi na zachodzie i północy Niemiec. Jeszcze silniejsza wichura wydarzy się dobę później. Z środy na czwartek w północnej Francji, zachodnich, środkowych, północnych Niemczech wiatr rozpędzi się do 95-110 km/h. Na szczęście do Polski aż tak duży wiatr nie dotrze.

W Polsce wtorek zapowiada się cichy, spokojny i słoneczny z coraz wyższą temperaturą. Na południu i zachodzie będzie już nawet 18 stopni na plusie. W nocy na zachodzie, wybrzeżu i w górach wzrośnie prędkość wiatru do 55 km/h. Nad ranem w środę wiatr w całym kraju powieje do 55-60 km/h, a w górach do ponad 110 km/h i w rejonach podgórskich zaznaczy się wiatr halny. Przyniesie on do całego kraju dużo słońca. Pierwsza fala silnego wiatru przez Polskę przetoczy się w środę wieczorem- powieje do 65 km/h na nizinach.

W czwartek czeka nas druga fala wiatru. W godzinach popołudniowych na zachodzie, północy kraju powieje do 75-80 km/h. W centrum do 70 km/h, zaś na wschodzie i południu do 65 km/h. Jedynie w górach porywy przekroczą 130 km/h, a pod górami powieje halny.

Będą to bardzo ciepłe dni- w środę na zachodzie nawet 23 stopnie na plusie. W centrum, na północy i południu 20 stopni. Na wschodzie około 16 stopni Celsjusza. W czwartek już trochę chłodniej na poziomie 14-17 stopni Celsjusza i miejscami popada przelotny deszcz- głównie na północy kraju.

W kolejnych dniach czeka nas duże ochłodzenie i nadal silny wiatr, ale już bez wichur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here