Śnieg za Zachodzie – paraliż transportu w Niemczech i puste półki w Holandii

półki w sklepach

Zachodnie media branżowe informują o paraliżu komunikacyjnym na północy Niemiec. W przypadku owoców i warzyw występują niedobory, a część dostaw została odwołana. Holendrzy w obawie przed trudnymi warunkami wykupili masowo pieczywo, owoce i warzywa.

W Nadrenii Północnej-Westfalii oraz w Dolnej Saksonii z powodu obfitych opadów śniegu od weekendu panuje transportowy i logistyczny chaos. Do dziś do godziny 12:00 obowiązywał zakaz ruchu ciężarówek powyżej 7,5 tony DMC. Występują braki w zaopatrzeniu w owoce i warzywa.

W holenderskich mediach znajdziemy informacje o pustych półkach w supermarketach. Zapowiadane opady śniegu spowodowały, że Holendrzy masowo zaczęli wykupywać owoce, warzywa i chleb. Już w sobotę po mediach społecznościowych krążyły zdjęcia pustych półek w supermarketach.

Wiele hurtowni dystrybuujących owoce i warzywa odwołało dzisiejsze i jutrzejsze dostawy z powodu braków zaopatrzenia. Pracownicy tego typu firm zajmują się obecnie odśnieżaniem placów i dojazdów. Przedsiębiorcy mają nadzieje, że sytuacja poprawi się w ciągu najbliższych dni.

Źródło: freshplaza.de; ag.nl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here