Sweet Sensation. Udany sezon

Bardzo duży popyt na gruszki Sweet Sensation oraz wysokie ceny tych owoców to powody dla których sezon handlowy 2017 można uznać za udany. Taką informację zaprezentowali przedstawiciele firmy The Greenery, której głównymi rynkami zbytu dla tego produktu są Francja, Niemcy, Holandia i Belgia.

Problemem w ubiegłym roku był brak wystarczających zapasów, pozwalających na zdobycie nowych klientów. Powodem niższej dostępności Sweet Sensation były niekorzystne warunki pogodowe, które zniszczyły część owoców. W efekcie i sezon handlowy zakończył się wcześniej niż oczekiwano.

Sadownicy w 2017 r. odnotowali wzrost plonowania o 4,6 kg, a także mogli pochwalić się uzyskaniem średniej ceny sprzedaży owoców na poziomie 0,981 euro/kg.

Duże zainteresowanie rynku Sweet Sensation jest powodem nawiązania współpracy przez The Greenery z producentami z Ameryki Południowej. W efekcie już w kwietniu 2018 r. na holenderski rynek trafią owoce z Chile i Argentyny. Docelowo firma chce oferować markowe gruszki przez cały rok.

Źródło: freshplaza.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here