Tajwan – kolejnym kierunkiem eksportu dla polskich jabłek

12 września 2017 roku w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie otwierające wizytę przedstawicieli organizacji ochrony roślin Tajwanu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Głównego Inspektoratu.

Wizyta ekspertów stanowi jeden z ostatnich elementów procedury w zakresie oceny analizy ryzyka fitosanitarnego dla polskich jabłek. Po zakończeniu wizyty zostanie przekazany projekt wymagań fitosanitarnych, które po zatwierdzeniu przez obie strony, będą obowiązywały przy eksporcie jabłek na Tajwan.

Eksperci w trakcie wizyty kontrolowali miejsca produkcji – sady, przechowalnie i pakowalnie owoców świeżych – jabłek na terenie czterech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. W trakcie audytu w wymienionych miejscach zapoznali się z systemami organizacji produkcji, ochrony przed organizmami szkodliwymi oraz zasadami nadzoru nad produkcją jabłek w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here