To w końcu polskie, czy włoskie?

włoskie jabłka w polskim sklepie

„WSPIERAMY POLSKIE ROLNICTWO” przeczytamy w nowej gazetce sieci Biedronka. A tuż obok napisu zobaczymy zdjęcie jabłek – ale już nie polskich. Włoskich, marki Modi. 

Biedronka wydała nową gazetkę, którą można bezpłatnie zabrać ze sklepu pt. „Agro Wiadomości”. Na czterostronicowym wydaniu dowiemy się głównie tego, w jaki sposób sieć wspiera polskich rolników, a także ile owoców i warzyw sprzedaje w ostatnim czasie.

Czytamy między innymi, że ” W Biedronce tylko polskie jabłka”. Konsumenci dowiedzą się też, że rocznie w ofercie sklepu pojawiają się 23 odmiany jabłek, który pochodzą od polskich dostawców”. I tu mamy psikus. Na stronie głównej gazety owszem są jabłka, ale nie polskie!

Marketingowcy sieci do wymiany 🙂 – oczywiście żartujemy, ale to raczej znaczący błąd. Na pierwszej stronie zobaczymy zdjęcie z kartonem odmiany klubowej Modi, a także innych jabłek z Południowego Tyrolu. Ale czy konsument to pozna? Na pewno, nie.

A może chodzi o coś innego? Jabłka z Włoch sprzedawane były w cenie około 6 zł/kg, a na półki trafiały tylko te z najwyższą jakością. Cudze chwalicie, a swojego nie znacie? Przecież w Polsce jest tyle jabłek najwyższej jakości. Tylko i zapłacić trzeba za nie więcej.

Oczywiście, to na pewno niedopatrzenie, ale zaskakuje, że gazetka jest łudząco podobna do tej, którą wydaje Agrounia i w której nie brakuje słów krytyki dla sieci i jej polityki handlowej. Czy to przypadek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here