Tragiczny wypadek w kontrolowanej atmosferze

komora na wynajem

Wczoraj w miejscowości Gośniewice w gminie Warka doszło do tragedii w komorze z kontrolowaną atmosferą. Pomimo długiej reanimacji 36-letni mężczyzna zmarł.

Mężczyznę znaleziono nieprzytomnego w komorze przechowalniczej. Pierwsi na miejsce przybyli strażacy i to oni razem z sąsiadami udzielali poszkodowanemu pierwszej pomocy. Po przyjeździe karetki pogotowia, ratownicy medyczni reanimowali go jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Pomimo wysiłku i starań obecnych na miejscu mężczyzna zmarł.

Śmierć 36-latka nastąpiła – zdaniem policji – najprawdopodobniej z powodu uduszenia w komorze chłodniczej o niskim poziomie tlenu. Potwierdzi to sekcja zwłok.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jeśli chodzi o komory z niską zawartością tlenu. Są to pomieszczenia bardzo niebezpieczne dla człowieka. Niestety, co roku słyszymy o podobnych wypadkach.  Jeżeli konieczne jest wejście do takiej komory, musimy ją wcześniej przewietrzyć lub użyć aparatu tlenowego. Nie powinniśmy też sięgać po jabłka przez okienko. Chociaż może nam się wydawać, że „uda się” skutki mogą być tragiczne. Zawsze też oznaczajmy takie pomieszczenia, aby chronić innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here