Ukraina od piątku 27 marca całkowicie zamyka granice dla ruchu pasażerskiego.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal wprowadził stan sytuacji nadzwyczajnej w całym kraju. Od piątku 27 marca granice tego kraju zostają zamknięte dla ruchu pasażerskiego.

Zdaniem ukraińskich władz osoby przyjeżdżające z zagranicy były w ciągu ostatnich tygodni źródłem zakażenia koronawirusem, co skłoniło rząd do podjęcia decyzji o zamknięciu granic. Polityk stwierdził, że do dzisiaj ruch pasażerski przez ukraińskie granice w dalszym ciągu się odbywa co tylko zwiększa liczbę zakażeń  – wcześniej bo 16marca zawieszono już międzynarodowe loty, połączenia kolejowe i autobusowe oraz zakazano wjazdu obcokrajowcom.

W związku z rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem rząd Ukrainy podjął decyzję o przedłużeniu ogólnokrajowej kwarantanny do 24 kwietnia. Premier ogłosił także, że wprowadza stan sytuacji nadzwyczajnej w całym kraju. Nie ogranicza on konstytucyjnych praw obywateli, a jedynie konsoliduje wysiłki na rzecz przezwyciężenia zagrożenia. Szef rządu podkreślał, że przypadki COVID-19 zostały już potwierdzone w 13 regionach i Kijowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności