Ukraińscy plantatorzy kończą sezon letnich malin

Według ekspertów z branży, ukraińscy ogrodnicy oferowali w ubiegłym tygodniu ostatnie owoce letnich malin. Jednocześnie dość aktywny popyt pozwalał im podnosić ceny. Można było sprzedawać maliny za 18-30 UAH/kg (0,69-1,14 USD/za kg) w zależności od jakości, odmiany i regionu. Tak więc w tym ostatnim tygodniu malina na rynku ukraińskim zdrożała o 20%.
 

Warto jednak zauważyć, że w tej chwili maliny na Ukrainie są średnio o 21% tańsze niż w drugiej połowie lipca 2017 r. Taką różnicę cen łączą analitycy rynkowi również ze wzrostem produkcji tej jagody w tym roku.

Średnio o tydzień później ukraińscy plantatorzy planują rozpocząć zbiór malin odmian powtarzających. Dziś perspektywy tej części sezonu są bardzo pesymistyczne – sadownicy nie wykluczają, że z powodu niskich cen i braku rąk do pracy zrezygnują ze zbioru części owoców.

 

Za: Eastfruit
 
PG

1 KOMENTARZ

  1. Jakość jakością… co z tego że z pozostałościami… oby importerzy szybko dostali po d…e najlepiej żeby dochodziło do szybkich upadłości takich firm (z całego serca życzę im najgorzej). Dziwi mnie tylko że owoce mogą być importowane z krajów z poza UE… Ale cóż mięso z ASF też jakoś do Nas dociera z białorusi czy ukrainy… ale o tym cisza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here