W Broniszach pełen asortyment owoców

Ciepła wiosna, upalne, bezdeszczowe lato – takie warunki pogodowe powodują spiętrzenie dostaw owoców. Jednocześnie dojrzewa wiele gatunków i odmian – informuje Rynek Hurtowy Bronisze. Aktualne warunki pogodowe mogą jednak negatywnie odbić się na jakości owoców – mogą być one drobniejsze, mniej dorodne, a więc będzie je trudniej sprzedać – dodaje Rynek w komentarzu.
 

W Broniszach są jabłka z ubiegłorocznych zbiorów w cenie od 1,85 do 3,00 złotych za kilogram, w zależności od odmiany. Wyjątek stanowi Szara Reneta, która przez cały sezon biła rekord cenowy. Za kilogram tej odmiany trzeba zapłacić od 3,50 do 4,50 zł.

Z tegorocznej produkcji dostępne są dwie odmiany – Early Geneva i Papierówka (Oliwka żółta). Early Geneva jest w cenie od 3,00 do 3,60 złotych za kilogram tych wysokiej jakości, a Papierówka od 2,70 za kilogram. Za kilka dni dołączą do sprzedaży inne letnie odmiany jabłek – Piros, Discovery, Red Melba czy Paulared.

Jabłka są sprzedawane w skrzynkach po 15 kilogramów.

Śliwki są w cenie od 1 do 2,50 za kilogram, odmiany wielkoowocowe od 4,00 do 6,00 złotych za kilogram.

Jest wysyp morel – informuje Rynek – w cenie od 3,00 do 6,00 złotych za kilogram. W ofercie dominuje odmiana Harcot, która charakteryzuje się owocami o wadze o 40 do 60 gramów, na żyznych glebach do 80 gramów. Zaletą tej odmiany jest dobre odchodzenie od pestki, soczystość, jędrność, delikatność i  słodki smak.

Kończą się dostawy truskawek z upraw tradycyjnych, cena kilograma waha się od 8,00 do 12 złotych. Kończą się również czereśnie – są w cenie od 6,00 do 11,00 złotych za kilogram. Maliny kosztują od 4,50 do 6,00 za pojemniczek o wadze 500 gramów, a borówki amerykańskie od 9,00 do 14,00 złotych za kilogram.

 
Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here