W Łososinie Dolnej – szukanie recept na trudne lata

Drugie z tradycyjnych zimowych spotkań sadowników organizowane przez firmę Yara Poland wraz z partnerami (Agrochemik, Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w N. Sączu) miało miejsce 11 lutego w Łososinie Dolnej. Tu było wspierane głównie przez producentów zrzeszonych w grupie producenckiej Sadownicza Spółdzielnia Handlowa „Łososina”.


Z wątków dotyczących nawożenia – na obu spotkaniach Wojciech Wojcieszek przedstawiał swoją interpretację pojęcia racjonalnego i oszczędnego nawożenia.

Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj: Racjonalne i oszczędne nawożenie upraw sadowniczych – ważne na trudne czasy

W trakcie spotkania wystąpił także dr Tomasz Lipa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wykładowca zaprezentował swoje wnioski na temat ochrony upraw sadowniczych przed gradem, poparte obserwacjami i wyliczeniami z własnego, około 10 hektarowego sadu.

Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj: Ochrona przed gradem. Rozwiązania na trudne lata 

Oprócz wykładów w gminnym Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, odbyło się pokazowe cięcie drzew w sadzie Andrzeja Bednarka.

Dr Tomasz Lipa podczas pokazu cięcia w sadie Andrzeja Bednarka w Łososinie Dolnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here