Ważny termin dla producentów wina

15 lipca upływa termin składania w KOWR wniosków o wpis do ewidencji producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino.

 

Każdy producent i przedsiębiorca, wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przeznaczone do wprowadzenia do obrotu, winien zostać wpisany do ewidencji prowadzonej przez Dyrektora Generalnego KOWR.

Termin składania w KOWR wniosku o wpis do ewidencji producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przeznaczone do wprowadzenia do obrotu, na rok gospodarczy 2018/2019 (tj. od dnia 1 sierpnia 2018 r. do dnia 31 lipca 2019 r.), upływa 15 lipca 2018 r.

Mając na względzie, że w tym roku 15 lipca przypada w niedzielę, to zgodnie z art. 57 § 4 Kodeksu postępowania administracyjnego ostatnim dniem składania wniosków jest 16 lipca.

Formularze wniosków o wpis do ewidencji (Ppw_P1_f1 lub Ppw_P1_f1a) dostępne są na stronie KOWR. Jednocześnie KOWR informuje, że dostępna jest również aplikacja, przy pomocy której można wypełnić wniosek o wpis do ewidencji lub skrócony wniosek o wpis do ewidencji drogą elektroniczną.
 
Źródło: KOWR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here