Włochy: Urzędowy zakaz pracy w polu w upalne popołudnia

upały

Fala upałów we Włoszech stała się tłem tragedii – podczas 40-stopniowego upału zmarł pracownik sezonowy. Chociaż przyczyna śmierci nie jest znana, władze regionu zareagowały błyskawicznie – wydano rozporządzenie, które zakazuje pracy w warunkach długotrwałego przebywania na słońcu, od 12:30 do 16:00 do 31 sierpnia 2021.

Jak podają włoskie media, upały zakończyły się tragicznie dla 27-latka z Mali, który pracował w jednym z gospodarstw w rejonie Apuli. Chociaż przyczyna śmierci będzie dopiero ustalana, władze rejonu nie czekają na dalszy rozwój sytuacji. Praca po południu została zakazana.

Rozporządzenie w sprawie „Praca w sektorze rolniczym w warunkach długotrwałego przebywania na słońcu – rozporządzenie warunkowe i pilne ze względów higienicznych i zdrowia publicznego” przewiduje zakaz „pracy w warunkach długotrwałego przebywania na słońcu, od 12:30 do 16:00 z terminem do 31 sierpnia 2021 r., na terenie całego województwa na obszarach lub obszarach objętych wykonywaniem prac w sektorze rolniczym (…).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here