Włoskim jabłkom bliżej do Tajwanu i Wietnamu

Wizyta dwóch zespołów inspekcyjnych w sadowniczych regionach Włoch powinna doprowadzić do podpisania nowych protokołów umożliwiających eksport jabłek z tego kraju do Azji Południowo-Wschodniej.

W pierwszym tygodniu października przedstawiciele inspekcji fitosanitarnej Tajwanu odwiedzili Piemont, a także Trydent-Południowy Tyrol. Przy współpracy z włoskimi grupami handlowymi i organizacjami sadowniczymi, a także władzami regionalnymi i administracją rządową (inspekcja fitosanitarna) sformułowano dwustronny protokołu, który mógłby zastąpić obecny znosząc bariery pozataryfowe w stosunku do włoskiego handlu jabłkami na Tajwanie.

Podobne postępy poczyniono w przypadku inspekcji przeprowadzonych pod koniec września przez urzędników z Wietnamu wizytujących prowincje Piemont, Emilia-Romagna i Południowy Tyrol.

Włosi są zainteresowani szybkim dołączeniem do Francji i Polski, z których jabłka są już obecne na rynkach Wietnamu tradycyjnie zdominowanych przez owoce z Chin. Wejście tam jabłek włoskich może otworzyć ten rynek także dla włoskich gruszek i kiwi.

za: fruitnet.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here