Wysłuchanie publiczne w PE w sprawie glifosatu

20 listopada 2017 r. W Brukseli Parlament Europejski organizuje wysłuchanie publiczne w sprawie europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Zakaz glifosatu i ochrony ludzi i środowiska przed toksycznymi pestycydami”.

Inicjatywa obywatelska wzywa Komisję Europejską do zaproponowania państwom członkowskim zakazu stosowania glifosatu, zreformowania procedury zatwierdzania pestycydów oraz ustanowienia ogólnounijnych obowiązkowych celów w zakresie ograniczenia stosowania pestycydów.

Publiczne przesłuchanie organizowane jest przez Komisję Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, wraz z Komisją Petycji, Komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisją Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Jak już informowaliśmy, podczas głosowania 9 listopada państwa członkowskie nie mogły podjąć decyzji: zabrakło kwalifikowanej większości głosów za którąś z opcji. Za wnioskiem KE o przedłużeniu rejestracji o 5 lat było 14 państw z 28, przeciw – 9. Polska – wraz z Niemcami, Bułgarią, Rumunią i Portugalią wstrzymała się od głosowania.

za: europa.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here