XIII MTAS FruitPro już w najbliższą środę

W nadchodzącym tygodniu sadownicy mają kolejną ważną datę w swojej agendzie – XIII MTAS FruitPro. Targi będą trwały dwa dni, 1 i 2 lutego. Jak zwykle organizatorzy dołożyli starań, by kolejne dni poza gospodarstwem nie wydały się sadownikom stracone. W halach EXPO XXI Warszawa będą na nich oczekiwać  stoiska ponad stu firm zaopatrzenia ogrodniczego, a dwudniowa konferencja może dostarczyć wielu nowości do przemyślenia.

Tematyka tegorocznych wykładów – inaczej być nie może –  będzie się obracała wokół  najważniejszych dzisiaj problemów sadownictwa. Najpierw – jabłko: co z nim po roku 2016? Jakie odmiany można sprzedać na jakich rynkach? Jakie mamy szanse na eksport? Mówi się o tym nie od dzisiaj, ale na MTAS FruitPro będzie można posłuchać co mają na ten temat do powiedzenia fachowcy (także z zagranicy, którzy u nas jeszcze się na ten temat nie wypowiadali).

Gośćmi konferencji będą, między innymi, przedstawiciel Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, analityk rynku owoców z niemieckiej firmy AMI, specjalista brytyjski. Oryginalny temat upraw jabłoni pod osłonami przedstawi doradca sadowniczy znad Jeziora Bodeńskiego.

Stali bywalcy tych targów przypomną kardynalne zasady oraz niekoniecznie dostrzegane przez praktyków szczegóły produkcji, przechowywania i przygotowania do sprzedaży jabłek.

Oprócz tego – inne gatunki: grusze i czereśnie. Poza sprawami uprawowymi, jak co roku spora porcja aktualnych informacji o ochronie sadów.

 

Konferencje sadownicze rozpoczynają się w oba targowe dni o godz. 10:00. Zapraszamy do hal EXPO XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Wstęp na targi jest wolny, zachęcamy jednak do wcześniejszej rejestracji – na zarejestrowanych czekają atrakcyjne upominki (można to zrobić na stronie mtas.pl). Szczegółowy program – w kalendarzu.

pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here