„Zero tolerancji…”. W Grójcu trwa konferencja o przekroczeniach norm

W Grójcu, dzisiaj (21 lutego) o godz. 12.00 rozpoczęła się konferencja skierowana do producentów jabłek. Organizuje ją Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”.  Jej temat to „Zero tolerancji – brak przekroczonych norm pozostałości ś.o.r. szansą dla polskich jabłek”.

Główne tematy to: Pozostałości środków ochrony roślin – bieżąca sytuacja; Skąd biorą się przekroczenia norm pestycydów?; Jak produkować owoce bez pozostałości?; Produkcja jabłek z przekroczonymi normami ś.o.r. – aktualne i przyszłe konsekwencje.

Miejsce spotkania to Hotel Wiktoriański, ul. Ks. P. Skargi 39.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Jak kupcy kupowali po 0,60 groszy jabłko eksportowe i połowę z tego na przemysł wysypali po 0,10 groszy było ok. Najpierw trzeba wsiąść się za handel opryskami żeby ceny w Polsce były podobne jak na zachodzie a nie 2,3 razy droższe potem trzeba wyregulować ceny u nas środków o tych samych składach (przeważnie z przeznaczeniem dla sadownictwa 2 razy droższy niż dla rolnictwa). Przetwórnie niech wymagają jakości i za nią płacą dobrą cenę mini 0,50-70 groszy przemysł a jak masz pozostałości to nie bierzemy no i handel dobrym towarem cena mini za jabłko prosto z sadu to 1,20 a jabłek z pozostałościami nie kupują, po takich krokach w Polsce nie będzie pozostałości w owocach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here