ZSRP apeluje do ministra o pilne spotkanie

Związek Sadowników RP po fiasku tegotygodniowych rozmów wystosował do ministra rolnictwa apel, w którym wnioskuje o kolejne spotkanie – na początku przyszłego tygodnia.
 

W piśmie można przeczytać m.in.: „Sadownicy są zdesperowani, nie ma praktycznie takiego gatunku owoców, za który otrzymaliby godziwe pieniądze. Mimo zapowiedzi dotychczasowe spotkania z Panem Ministrem i zastępcami nie przyniosły żadnego efektu i nie podjęto jakichkolwiek działań w celu poprawy sytuacji. Sytuacja na rynku i jego specyfika nie pozwala odkładać tematu na bliżej nieokreślony czas”.

„Odnieśliśmy wrażenie, że nie podszedł Pan do naszych problemów  z należytą powagą i że nie próbuje Pan szukać merytorycznych rozwiązań tej trudnej sytuacji” – kontynuują sadownicy.

„W spotkaniach nie uczestniczył  niestety premier Mateusz Morawiecki, mimo tego, że zapowiedział pomoc sadownikom podczas pobytu w Kraśniku” – można również przeczytać w piśmie.

„Bez odpowiedniej pomocy rolnicy będą mieli problem z pozyskaniem środków potrzebnych na codzienne funkcjonowanie” – kończy ZSRP.
 
Źródło: ZSRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here