Związek Sadowników zachęca do wzięcia udziału w protestach

protest sadowników

Wobec pogarszającej się sytuacji w polskim sadownictwie ZSRP zachęca swoich członków i wszystkich sadowników do wzięcia udziału w masowych rolniczych protestach. Zdaniem władz związku o problemach branży trzeba głośno mówić, protestować i domagać się realizacji swoich postulatów.

Sytuacja w polskim sadownictwie jest cały czas tragiczna. Kolejne polityczne decyzje, przynoszą negatywne skutki w handlu owocami. Po rosyjskim embargu z 2014 r., po którym jeszcze się nie pozbieraliśmy, od 1 stycznia tego roku obowiązuje zakaz eksportu polskich jabłek na Białoruś. Ma to ogromne, bardzo negatywne znaczenie dla handlu.

Drożejące środki produkcji, zwłaszcza energia elektryczna, paliwo, wzrost obciążeń z tytułu zatrudnienia pracowników, drastycznie wysokie ceny nawozów i środków ochrony roślin powodują pogłębienie kryzysu. Związek Sadowników od kilku miesięcy przedstawia szereg postulatów uzdrowienia tej sytuacji. Sukcesywnie kierujemy je do strony rządowej. Niestety efektów wciąż nie widać.

Wydaje się, że rozsądnym rozwiązaniem są masowe protesty. Wybór formy i ich przebiegu pozostawiamy w decyzji naszych struktur lokalnych.

Uważamy, że w sytuacji wielkiego kryzysu jaki dotknął polskie sadownictwo trzeba głośno wyrażać swoje poglądy oraz domagać się realizacji postulatów.

źródło: polskiesadownictwo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here