Corteva Agriscience™nową nazwą działu agro DowDuPont

DowDuPont™ 26 lutego ogłosił nazwę swego pionu rolniczego, który zgodnie z planem do 1 czerwca 2019 roku wyodrębni się jako samodzielna firma. Nazwa nowej firmy – Corteva Agriscience™ – składa się z kombinacji słów oznaczających „serce” oraz „naturę”.

– Corteva Agriscience™ połączy trzy działalności o głębokich powiązaniach i oddaniu kilku pokoleniom rolników. Nowa nazwa odzwierciedla nasze zobowiązanie do zwiększenia ich produktywności, a także troskę o zdrowie i dobre samopoczucie konsumentów. Nazwa wyraża też nasz cel: polepszenie życia zarówno tych, którzy produkują, jak i konsumują produkty rolne, zapewniając również postęp dla przyszłych pokoleń. Dzięki najbardziej wyważonemu portfolio produktów w branży, prawie stuletniemu doświadczeniu agronomicznemu i niezrównanemu silnikowi innowacji, tworzymy nową firmę rolniczą, która będzie działać w harmonii z całym ekosystemem, aby zapewnić dostawy zdrowej żywności w sposób zrównoważony i wydajny – mówi James C. Collins, Dyrektor Operacyjny działu Agriculture w DowDuPont.

Z ponad 14 miliardami dolarów w wynikach pro forma 2017 i 2,6 miliardami dolarów w zysku operacyjnym EBITDA na 2017 rok, dział Agriculture posiada najbardziej wszechstronny i zrównoważony portfel nasion i środków ochrony roślin na świecie. Planuje się też wprowadzenie szeregu nowych produktów, które umożliwią przedsiębiorstwu kontynuację w dostarczaniu wartości rolnikom obecnie i w dłuższej perspektywie.

Po oddzieleniu od DowDuPont nazwa Corteva Agriscience™ będzie nową marką korporacyjną, jednak przedsiębiorstwo nadal będzie oferowało produkty pod wieloma najbardziej rozpoznawalnymi produktowymi markami premium w rolnictwie, takimi jak: Pioneer®, Mycogen®, nowo zaprezentowany Brevant™, a także wielokrotnie nagradzany fungicyd Aproach® czy Quelex™, herbicyd z aktywnym Arylexem™.

Została również zaprezentowana identyfikacja wizualna Corteva Agriscience™, można ją zobaczyć na stronie www.corteva.com.

Źródło: materiały DowDuPont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here