Jantoń przejmuje kolejną spółkę z kategorii win gronowych

Jakub Nowak-Prezes firmy Jantoń, Krzysztof Tryliński- Platinum Wines, Sebastian Król- Partner w Enterprise Investors, Magdalena Jurkiewicz- Dyrektor Inwestycyjny Enterprise Investors
Jakub Nowak-Prezes firmy Jantoń, Krzysztof Tryliński- Platinum Wines, Sebastian Król- Partner w Enterprise Investors, Magdalena Jurkiewicz- Dyrektor Inwestycyjny Enterprise Investors

27 lutego br. w Warszawie podpisana została umowa przejęcia przez firmę Jantoń spółki Platinum Wines, jednego z kluczowych w naszym kraju dystrybutorów i importerów win gronowych.

Przejęcie Platinum Wines stanowi kolejny etap realizacji strategii rozwoju firmy Jantoń, zakładającej m.in. intensywną rozbudowę portfolio w kategorii win gronowych.

W najbliższych latach chcemy osiągnąć pozycję lidera na rynku win gronowych, a przejęcie Platinum Wines to ważny krok na drodze do tego celu informuje Jakub Nowak, Prezes Zarządu spółki Jantoń. – Obserwowana premiumizacja oraz wzrosty w kategorii utwierdzają nas w przekonaniu o jej dużym potencjale. Dla spółki Jantoń wina gronowe stanowią jeden ze strategicznych kierunków rozwoju i dlatego jeszcze w tym roku planujemy podpisanie 2 ważnych kontraktów w tym obszarze.

Platinum Wines to jeden z kluczowych dystrybutorów i importerów win gronowych z całego świata, a przede wszystkim z Bułgarii, Mołdawii, Gruzji i Chile. Jest wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim takich marek jak: Mezzek, Mołdawska Winnica, Bagadoni czy Porta.

Przejęcie Platinum Wines to druga tego typu transakcja dokonana przez spółkę Jantoń w ostatnim półroczu. We wrześniu 2018 bowiem firma, na mocy długofalowej umowy podpisanej z Robertem i Mikołajem Makłowiczami, przejęła działalność operacyjną spółek Wino Makłowicz i Selekcja Makłowicz i rozwija je o kolejne projekty.

Informacje prasowe firmy Jantoń

Poprzedni artykułAlbo dostosujemy się do rynku, albo trzeba zmieniać branżę…
Następny artykułGrupa Azoty poszuka innowacji w ramach projektu IMPACT_Poland 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię