Kompaktowa sortownica

Green Sort (www.greensort.pl) to innowacyjna kompaktowa sortownica z kamerą dedykowana gospodarstwom od 5 do 20 ha sadu. Dotychczas sadownicy praktycznie nie mieli możliwości posiadania nowoczesnej sortownicy. Maszyny które są dostępne na rynku, mają ogromne wydajności i są ekonomicznie nieuzasadnione w mniejszych gospodarstwach. Stąd pojawił się pomysł prostej w budowie kompaktowej sortownicy z kamerą, na którą byłoby stać każdego sadownika.

Kamera w sortownicy jest niezbędna do precyzyjnego pomiaru średnicy jabłek, które mają nieregularny kształt. Owoce tej samej średnicy potrafią mieć różną wagę, stąd sortownice wagowe nie należą do zbyt precyzyjnych. W sortownicy do jabłek Green Sort kamera służy nie tylko do precyzyjnego pomiaru średnicy owoców, ale także do sortowania ze względu na kolor, oraz wykrywania uszkodzeń widocznych na owocach.

Sortownica została zaprojektowana tak, aby każdy mógł z łatwością ją obsługiwać. Choć wydaje się to niemożliwe, gdyż sortownica jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy komputerowe dostępne na rynku, to pierwsze testy pokazują, że osoby, które na co dzień nie używają komputera, potrafią po kilku minutach obsługiwać maszynę.

Ceny zaczynają się od 60 tyś zł brutto za sortownicę z kamerą. Dzięki atrakcyjnej cenie Green Sort planuje wprowadzić ideę: „Inteligentnej sortownicy dla każdego”. Innowacyjna prosta konstrukcja nie tylko jest tańsza w produkcji, ale również bardzo delikatna dla owoców, które poruszając się wewnątrz maszyny praktycznie nie odrywają się od powierzchni na których leżą. Owoce są delikatnie przetaczane pomiędzy modułami sortownicy.

Choć wydajność na poziomie 1200 kg owoców na godzinę jest mizerna w porównaniu do ogromnych linii sortowniczych, to krótka kalkulacja pokazuje że TIR’a można z łatwością przygotować w ciągu 2 dni w zaledwie 2-3 osoby, gdyż tyle osób wystarcza do obsługi maszyny. Jest to szczególnie istotne w czasach kiedy coraz trudniej o wykwalifikowanego pracownika.

za: mat. firmowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here