MIEDŹ czy MIEĆ – co z bezpieczeństwem zabiegów miedzią po kwitnieniu w jabłoni

zawiązki jabłoni

Profesjonalne webinarium dla rolników i o rolnictwie, w ramach projektu AGRII DEMO. To niepowtarzalna okazja aby zdalnie, nie ruszając się z domu wziąć udział w praktycznym tour rolniczym, który porusza najważniejsze kwestie i problematykę współczesnego rolnictwa.

Agrii Demo, to już kolejna edycja rolniczego tour po Polsce. Tym razem przenosimy się do świata wirtualnego. Cykl spotkań prosto z pola, odbędzie się w formie webinarium. Nie zabraknie fachowej wiedzy, ekspertów, analiz, rekomendacji i ciekawostek, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, przewidziano fantastyczne nagrody. Warto być z nami!

Agrii Demo to odpowiedź na nieustanne zmiany w praktyce rolniczej podejmuje w postaci cyklu spotkań, w którym omawiane są codzienne problemy z jakimi zmagają się współcześni rolnicy. Agrii Demo, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, obejmujące szereg pól rozsianych na terenie całego kraju. To niezwykły projekt, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, dostarczający nie tylko wiedzę merytoryczną na temat upraw czy ochrony roślin, ale i umożliwiający poznanie praktycznej strony oferowanych przez nas elementów agrotechniki, nowoczesnych produktów i unikalnych rozwiązań.

IX spotkanie – 10.06

TEMAT: „MIEDŹ czy MIEĆ” – co z bezpieczeństwem zabiegów miedzią po kwitnieniu w jabłoni”.
Coraz więcej problemu w sadach powodują bakterie. Jedną z najskuteczniejszych metod ich ograniczenia są preparaty miedziowe. Niestety, te, oparte o wodorotlenek i tlenochlorek powodują bardzo często uszkodzenia liści i zawiązków. Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda w praktyce i które preparaty można stosować bezpiecznie po kwitnieniu. Dodatkowo, spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się, czy jest coś, dzięki czemu możemy poprawić skuteczność zabiegów z użyciem glifosatu.

O ocenie fitotoksyczności zastosowanych nawozów miedziowych opowie nasz Ekspert – Robert Sas

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

  • Jakie są na rynku formy nawozów dolistnych opartych o miedź? 
  • Które z nich powodują fitotoksyczność?
  • Jak wyglądają różnice w uszkodzeniach liści i zawiązków owoców, przy zastosowanych różnych nawozach? 
  • Jak nawozy oparte o miedź pozwalają zwiększyć zdrowotność drzew i tym samym ograniczyć podatność na choroby? 
  • Co można zrobić aby poprawić skuteczność glifosatu, stosowanego w sadach?
 

 

Kliknij, aby dołączyć do webinarium: TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here