Nowa seria ciągników Kubota

Firma Kubota wprowadza na rynek zupełnie nową serię ciągników M6002. Pierwszy egzemplarz tej serii został zaprezentowany podczas targów FIMA 2020, które odbywają się w dniach 25-29 lutego br. w Saragossie, w Hiszpanii.

Nowy ciągnik został w całości opracowany przez firmę Kubota i jest rozwiązaniem, które w pełni zaspokoi rosnące potrzeby gospodarstw o profilu mieszanym. Tę rewolucyjną, nową serię maszyn M6002 reprezentują trzy modele o oznaczeniu: M6122, M6132 i M6142.  Technologia zastosowana w nowej serii M6002 jest odpowiedzią zarówno na rosnący nacisk na zrównoważony rozwój, jak i na potrzeby współczesnych rolników.

3 warianty mocy

Seria M6002 jest wyposażona w 4-cylindrowy silnik Kubota o oznaczeniu 6108, który spełnia  normę emisji spalin Stage V. Ta wyposażona w najnowszą technologię jednostka napędowa jest dostępna w trzech wariantach mocy: 121 KM, 131 KM oraz 141 KM oferując przy tym wysoką wydajność i niezawodność działania. W ciągnikach dostępna jest również funkcja Power Boost, chwilowo zwiększającą moc o 20 KM w pracach transportowych. Eksploatacja filtra DPF została znacząco wydłużona dzięki zwiększeniu minimalnego okresu czyszczenia z 3000 do 6000 godzin pracy silnika. Dodatkowo, ciągnik wyposażono w duży, 230-litrowy zbiornik paliwa, co pozwala na wydłużenie czasu pracy.

Nowa funkcja Xpress Restart

Wprowadzono całkowicie nowy układ przekazania napędu. Ciągnik wyposażono w skrzynię biegów powershift z 8 przełożeniami zmienianymi pod obciążeniem zaprojektowaną z myślą o ciężkich pracach polowych i zadaniach transpotowych. Wszystkie modele oferują nową funkcję Xpress Restart, która umożliwia bezpośrednie sterowanie sprzęgłem głównym za pomocą pedału hamulca. Kierowca może zatrzymać ciągnik bez używania pedału sprzęgła.

Wielofunkcyjna kabina

Nowa, duża kabina tej serii ciągników wyróżnia się swoim niezwykle atrakcyjnym wyglądem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nowy podłokietnik z wielofunkcyjnym dżojstikiem umożliwia zmianę kierunku jazdy, zarządzanie pamięcią obrotów silnika, trzypunktowym układem zawieszenia oraz aktywowanie funkcji automatycznej pracy przekładni. Ergonomiczną konsolę boczną, obsługującą wszystkie główne funkcje ciągnika, umieszczono po prawej stronie fotela operatora i pod tym samym kątem, co podłokietnik, aby zapewnić maksymalny komfort pracy. Szeroki szyberdach zapewnia optymalną widoczność, szczególnie przydatną podczas pracy z ładowaczem czołowym. Ciągnik posiada w standardzie 10 ledowych reflektorów roboczych oraz opcjonalne 6 dodatkowych reflektorów roboczych LED, co pozwala oświetlić otoczenie pod kątem 360 stopni. Kabinę wyposażono ponadto w fotel Grammer klasy Premium, co w połączeniu z mechaniczną amortyzacją kabiny zapewnia najwyższy komfort pracy.

 

Nowa, niezwykle wytrzymała konstrukcja tylnej i przedniej osi pozwala zwiększa ładowność ciągnika umożliwiając jego wydajną pracę w transporcie i ciężkich zadaniach z wykorzystaniem ładowacza czołowego. Dostępny w standardzie system Bi-Speed firmy Kubota zapewnia mniejszy, 4,5-metrowy promień zawracania, dzięki czemu ciągniki M6002 stanowią najlepsze rozwiązanie do prac na ograniczonej przestrzeni.

Ponadto seria M6002 oferuje dodatkowe osiągi dzięki zamkniętemu układowi hydraulicznemu z pompą CCLS o wydajności 115 l/min., poprawiając dynamikę reakcji ciągnika.

Dodatkowymi zaletami ciągników tej serii są:

 • Dobrze znany, 7-calowy wyświetlacz ISOBUS K-Monitor, dostępny jako wyposażenie opcjonalne,
 • Automatyczny układ prowadzenia (Autosteer) zwiększający wydajność, dostępny jako opcja,
 • 4 prędkości obrotowe WOM 540/540E/1000/1000E w standardzie, ponadto:
  • Tryb automatycznej pracy WOM ułatwiający wykonywanie uwroci,
  • Możliwość regulacji płynności załączania WOM z poziomu 7-calowego wyświetlacza K-Monitor,
  • Możliwość załączenia WOM z poziomu podłokietnika lub na zewnątrz ciągnika poprzez przycisk umieszczony na tylnym błotniku,
 • Funkcja nadbiegu zapewniająca niski poziom hałasu i zużycia paliwa przy 40 km/h i 1 640 obr./min,
 • Tryb automatycznej zmiany biegów,
 • Szeroki asortyment ładowaczy czołowych: 5 modeli w segmentach od Użytkowego do Premium.

 

Jak stwierdził Germán Martínez, wiceprezes działu sprzedaży ciągników w Kubota Holding Europe:  Nowa seria M6002 to całkowicie nowa koncepcja, w 100% stworzona przez firmę Kubota. M6002 zaspokaja większość potrzeb gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji mlecznej i o profilu mieszanym, którym zależy na mocy, wydajności, niskich kosztach eksploatacji, zwrotności, łatwości użytkowania i komforcie w połączeniu z trwałością i niezawodnością, z których słynie firma Kubota.

Wybierając ten ciągnik, rolnicy będą mogli korzystać z rewelacyjnych funkcji takich jak Xpress Restart, wydajna, nowa skrzynia biegów powershift o 8 przełożeniach czy opatentowany system Bi-Speed firmy Kubota zapewniający 4,5-metrowy promień zawracania. Z dumą dodajemy nową serię ciągników M6002 do naszej oferty dla gospodarstw mleczarskich, hodowlano-uprawowych i dla profesjonalnych firm usługowych.

Nowe ciągniki będą dostępne na rynku w drugiej połowie 2020 roku.

Informacja prasowa firmy Kubota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here