Nowości Farmtrac na Agroshow w Bednarach

Farmtrac

Wystawa rolnicza Agroshow w Bednarach przyciągnęła tłumy zwiedzających, stęsknionych za tego typu wydarzeniami. W dniach 24-26 września po rocznej, pandemicznej przerwie odbyła się otwarta wystawa maszyn rolniczych otwierając sezon ogólnopolskich eventów, gdzie Farmtrac zaprezentował swoje nowości w kilku segmentach mocy.

Chyba każdy czekał z utęsknieniem na wznowienie sezonu targowego. Wszyscy producenci, pośrednicy i rolnicy licznie odwiedzili wystawę Agroshow w Bednarach, która odbyła się w dniach 24-26 września. Farmtrac Tractors Europe obecnie jako jedyny polski producent ciągników zaprezentował swoją ofertę na nadchodzące miesiące. Obecnie produkty Farmtrac podzielone są na 3 linie produktowe. Pierwsza z nich to seria ciągników kompaktowych o mocach 22-25KM. Modele te są już znane na rynku i od dłuższego już czasu ich konstrukcja oparta jest na silniku Farmtrac spełniającym normy emisji spalin EURO V. Z tej serii w Bednarach można było obejrzeć model 26 4WD wyposażonym dodatkowo w kabinę. Kompaktowy ciągnik o mocy 25KM, obecnie najbardziej konkurencyjny w swoim segmencie pod kątem parametrów i ceny cieszył się ogromnym zainteresowaniem sadowników ale też przedstawicieli branży komunalnej. Model ten idealnie wpasowuje się w wąskie miejskie i parkowe alejki, zatem odpowiednio doposażony świetnie radzi sobie przy koszeniu czy odśnieżaniu.

Kolejna grupa produktowa NETS, której design przygotowało Studio Porshe, to ciągniki od 50 do 76KM. Z tej serii obecnie są to 3 modele, z czego jeden to zupełna nowość o mocy 50KM z silnikiem euro V. Model 6050DTc V bardzo dobrze przyjęty i mocno wyczekiwany wzbudzał ogromne zainteresowanie. Zaprezentowany w wersji z polską kabiną (w standardzie jest w wersji z ramą ROPS) i niepowtarzalnym wyglądzie przyciągnął tłumy. Model ten właśnie trafił do produkcji seryjnej i pierwsze sztuki sukcesywnie trafiają już do pierwszych klientów. Jest to model z silnikiem FORD (produkowanym przez Farmtrac) i napędem CARRARO. Cena regularna (ROPS) to 64490 zł netto. W tej grupie produktowej są również dwa modele o mocy 76KM: 6075nets oraz 6075en – ciągnik sadowniczy. Oba z nich jeszcze z silnikami IIIB oraz kabiną w standardzie. Wszystkie te ciągniki zaprojektowane są we wspólnym duchu – nowoczesnym designem zaprojektowanym wspólnie z Porsche.

Najwięcej nowości pojawiło się w trzeciej grupie produktowej – Europeline, w której znajdują się modele od 50 do 122KM. Zaprezentowano z tej serii ostatnie już sztuki z silnikami IIIB (bestseller 675DTn i 680DTn) oraz nowości wyposażone już w silniki EURO V. Pierwszą z nich to najmniejszy w tej rodzinie 555DTcV bazujący na komponentach użytych w modelu 6050DTcV, czyli silnik Farmtrac-FORD, napęd i osie CARRARO. Co odróżnia ten model od podobnego z serii NETS to wygląd – całkowicie inna maska, pasująca do pozostałych ciągników Europeline ale też kabina w standardzie. I to nie byle jaka!  W porównaniu ze swoim poprzednikiem model ten zyskał całkiem nową wersję zabudowy kabinowej, podnosząc maksymalnie komfort pracy operatora. Śmiemy twierdzić, że w tym segmencie mocy to najwygodniejsza i najprzestronniejsza kabina na rynku, gdzie na tak pozornie niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić wszystkie potrzebne elementy sterowania i jeszcze fotel dla pasażera zachowując mnóstwo miejsca do komfortowej pracy. Wszystko w bardzo konkurencyjnej cenie 79990 zł netto. Ciągniki te również są już na liniach produkcyjnych i pierwsi klienci już cieszą się z ich użytkowania.

Z tej serii zaprezentowano dodatkowo jeszcze całkowicie dwa nowe modele, wchodząc w nowe dla Farmtraca zakresy mocy. Model 6100DTn o mocy 95KM, który dostępny będzie w 3 wersjach skrzyń biegów: 12×12, 24×24 oraz PWR (24×12 przełożeń i półautomatycznym sprzęgłem). Wszystkie te wersje bazują na silnikach PERKINS oraz napędach CARRARO, a ceny zaczynać się będą od 149990 zł netto. Model 9130DTn to będzie najmocniejszy przedstawiciel Farmtrac na rynku. Wyposażony również w silnik PERKINS o mocy 123KM oraz przekładnię i oś CARRARO dostępny będzie w wersji z liczbą przełożeń 24×24 lub PWR 24×12 i półautomatycznym sprzęgłem, w cenach od 181990 zł netto. Oba te modele wyposażone są w silniki wg normy EURO V oraz całkowicie nowe maski! Będą produkowane od początku 2022 roku wraz z pozostałymi modelami tej serii wyposażonymi w nowe silniki i również nowy wygląd maski silnika. Wszystkie w możliwej, bogatej wersji wyposażenia KING.

Zaprezentowane modele te już produkowane jak i te które zaraz trafią na linię produkcyjną cieszyły się sporym zainteresowaniem, gdyż marka jest na polskim rynku już od 2000 roku i rzesza użytkowników rośnie. Chwalą sobie ciągniki Farmtrac za ich prostotę konstrukcyjną i dostępność części zamiennych. Dodając to wszystko do siebie daje modele, które są ekonomiczne w użytkowaniu ale też w serwisowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here