Mistrz Cydru 2017 – konkurs na domowy cydr

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru ogłasza ogólnopolski konkurs na domowy cydr. Do udziału zaprasza cydrowników amatorów i producentów, którzy chcą pochwalić się swoimi eksperymentalnymi cydrami. Mistrza Cydru 2017 poznamy 16 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Żeby wziąć udział w rywalizacji o nagrody finansowe i tytuł „Mistrza Cydru” wystarczy do 14 września 2017 r. zgłosić swój własny, autorski cydr – najlepiej wyjątkowy i o niepowtarzalnym stylu. Cydr nie może być przeznaczony do sprzedaży i musi powstać z polskich jabłek.

Zgłoszone cydry jurorzy ocenią podczas degustacji w ciemno. Zgodnie z regulaminem wezmą pod uwagę m.in.  wygląd, aromat, równowagę, smak. Posiedzenie komisji odbędzie się 16 września 2017 r. podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Zaproszenie do jury przyjęli już m.in. prezes spółki Cydrownia JRBB Monika Bierwagen (Dzik Polski Cydr, Cydr Grójecki, Cider Inn), główny technolog AMBRA Artur Dubaj (Cydr Lubelski), wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru Tomasz Solis.

Chcemy promować polski cydr i pokazywać potencjał polskich jabłek. Wierzymy, że przyszłość całej kategorii zależy właśnie od jej różnorodności. To sadownicy, pasjonaci i producenci cydrów rzemieślniczych, stale udoskonalając swoje receptury i odważnie eksperymentując w mikroskali, będą odkrywać nowe kierunki rozwoju, nowe smaki i gatunki – podkreśla Tomasz Solis. – Mamy nadzieję, że za kilka lat konkurs Mistrz Cydru będzie tak popularny jak konkursy piw domowych. To przecież doskonała okazja do wymiany doświadczeń na temat produkcji cydru i poszukiwań głębi smaku polskich jabłek.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a pula nagród to ponad 3000 zł. Autorzy trzech najlepszych cydrów otrzymają nagrody finansowe: odpowiednio 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Jurorzy zastrzegają sobie też możliwość przyznania wyróżnień specjalnych. Wszyscy laureaci otrzymają zaproszenie na bezpłatne warsztaty organizowane we wzorcowej cydrowni Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru w Mikołajówce  k. Kraśnika.

Organizatorem Konkursu Cydrów Domowych MISTRZ CYDRU 2017 jest Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru.

Chcesz się zgłosić? Skontaktuj się z Lubelskim Stowarzyszeniem Miłośników Cydru, tel. +48 509 232 842, www.zacydrowani.pl  

Źródło: Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here