Z okazji 15-lecia Timac Agro pomaga 15 szpitalom zakaźnym

timac agro

W tym roku Timac Agro obchodzi 15-lecie istnienia w Polsce. Firma postanowiła uczcić jubileusz w szczególny sposób i obdarować kilkanaście polskich szpitali najpotrzebniejszym sprzętem. Dziś zapas kombinezonów i maseczek został przekazany Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.

– W tym roku mija 15 lat odkąd nasza firma pojawiła się w Polsce.  W związku z obecną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa zdecydowaliśmy się, że jubileusz uczcimy niecodziennie. Postanowiliśmy przekazać szpitalom najpotrzebniejsze pomoce medyczne – wyjaśnia Mateusz Nowacki, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Timac Agro, który dziś dowiózł do radomskiego szpitala obecnie najpotrzebniejsze artykuły. Maseczki i kombinezony trafią między innymi na oddział zakaźny.

Szpitale mogą zdecydować, co chciałby otrzymać w prezencie. – Szpital w Radomiu potrzebował maseczki i kombinezony, jednak inne placówki decydowały się również na materace antyodleżynowe czy sprzęt medyczny. To placówki decydowały, co w tym momencie jest dla nich najbardziej istotne  – dodaje.

Inicjatywą firma chciała wesprzeć pracowników szpitali, bo chociaż łagodzone są kolejne obostrzenia, pracy nadal jest bardzo dużo. – Pomoce takie jak fartuchy ochronne, materace czy kombinezony, na pewno przydadzą się w codziennej pracy. Tą inicjatywą chcieliśmy okazać solidarność i wsparcie dla lekarzy, i pielęgniarek, którzy codziennie walczą o ludzkie zdrowie – podkreśla przedstawiciel Timac Agro.

Środki ochrony i pomoce medyczne maja trafić do 15 szpitali na terenie całej Polski. Dziś krótka relacja zdjęcia z przekazania pomocy szpitalowi w Radomiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here