23 maja 2020: Przymrozki jeszcze nie odpuściły [Zdjęcia]

przymrozki 23 maja

Dziś w nocy (23.05.2020) w niektórych lokalizacjach po raz kolejny wystąpiły przymrozki. W zależności od rejonu i ukształtowania terenu dochodziły do minus 3 stopni Celsjusza.

Spadki temperatury wystąpiły dziś w wielu lokalizacjach na terenie całej Polski. Co ciekawe, potwierdza się, że w tym sezonie przymrozki występowały bardzo nieregularnie, a natura nie dzieliła „po równo”. Dziś nieznaczne spadki odnotowano na przykład w lokalizacjach, gdzie wcześniej nie było powodów do większego niepokoju i temperatura spadała maksymalnie do zera. 

Jak wyjaśniają nam sadownicy, którzy chronili dziś swoje sady, temperatura nocą zmieniała się bardzo szybko. W Mogielnicy o godzinie 2.00  termometr pokazał minus 1, a za godzinę temperatura podniosła się z powrotem na 0. 

Nocą z 22/23 maja nie spali także plantatorzy truskawek. Przy gruncie termometry pokazywały od 0 do minus 3 stopni Celsjusza.

Na plantacji, z której pochodzą zdjęcia (Biała Rawska, pow. rawski) temperatura przy gruncie spadła dziś nieznacznie. Jednak wczoraj w nocy termometr pokazał prawie 6 stopni Celsjusza na minusie. 

W tym gospodarstwie stosowano różne sposoby ochrony przed mrozem. Część plantacji była okryta włókniną. Na innych kwaterach truskawki zraszano wodą. Za zdjęcia bardzo dziękujemy Panu Karolowi. 

2 KOMENTARZE

  1. Okolice Mszczonowa, woj, mazowieckie: przymrozki „zmiotły” mi posadzone tydzień temu pomidory gruntowe.
    A tak się cieszyłem ;(.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here