Aktualna sytuacja na plantacjach truskawek w okolicach Czerwińska nad Wisłą, 04.11.2022

Timac Agro

W nowym materiale filmowym Jacek Witkowski i Bartłomiej Drzazga z Timac Agro omawiają aktualną sytuację na plantacjach truskawek. Jesteśmy w gminie Czerwińsk nad Wisłą. Na 8-hektarowej plantacji uprawiane są truskawki czterech odmian: Alba, Cory, Asia i Rumba. Cała plantacja na zimę zostanie przykryta folią perforowaną w celu przyspieszenia wegetacji i zbiorów w przyszłym sezonie. 

Jak wyjaśnia Jacek Witkowski, do tej pory plantacja została odchwaszczona (zastosowano również herbicydy), wykonano zabiegi glebogryzarką, a także zabiegi ochrony pod kątem zwalczania mączniaka rzekomego.  Okrycie plantacji folią perforowaną ograniczania możliwość wykonywania zabiegów wczesną wiosną. Z tego względu nawożenie odbędzie się tuż przed okryciem truskawek. Na jakie rozwiązanie zdecydował się plantator? Więcej szczegółów w materiale filmowym.

W filmie mowa także o tym, jak producenci truskawek oceniają sezon, a także o tym, jakie mają plany na kolejny. Aktualnie wielu z nich przygotowuje się już pod kątem nawożenia za pomocą fertygacji. Jesień to dobry moment, aby przemyśleć strategię na kolejny rok. Od poniedziałku Timac Agro rusza z kampanią fertygacyjną KSC-Phytactyl. Jeśli chcesz skontaktować się z najbliższym doradcą Timac Agro i zapytać o poradę, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 885 280 259

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here