Aktualne ceny truskawek w hurcie i na skupach

ceny truskawek 2020

Ceny truskawek deserowych w przeciągu ostatnich dwóch dni zmieniały się niezwykle szybko. Inaczej było w przypadku cen skupu truskawek przemysłowych. Tu ciężko na razie stwierdzić wyraźny trend. O ile w przypadku ostatnich jednodniowych spadków decydującą role odgrywała pogoda, to w tym momencie równie duże znaczenie ma jakość owoców.

Po czwartkowym święcie podaż w piątek na rankach hurtowych była bardzo mała. Cena truskawek błyskawicznie wzrosła nawet do 19 zł za łubiankę. Jednak gdy zaczęła dojeżdżać świeża truskawka, cena systematycznie spadała. Późnym popołudniem i wieczorem wahała się od 10 do 12 zł. Truskawki gorszej jakości były sprzedawane poniżej 10 zł za łubiankę.

Na targowisku w Nowym Przybojewie jest nieco taniej. Jednak tu cena pomimo tego, że jest niższa, to bardziej stabilna. Od trzech dni ceny wszystkich oferowanych odmian mieszczą się w przedziale od 8 do 12 zł za łubiankę. Kupujący zwracają uwagę na jakość. Ta ich zdaniem pozostawia wiele do życzenia.

Skup owoców przemysłowych ruszył już pełną parą. Mrożenie rozpoczęły już większe zakłady. Ceny truskawek na skupach na razie bez zmian. Na Mazowszu producenci dostają od 3,20 do 3,50 zł/kg za truskawki na mrożenie. Za truskawki z szypułką punkty skupu oferują od 2,00 do 2,20 zł/kg. Warto wspomnieć, że nie wszystkie zakłady rozpoczęły jeszcze tłoczenie truskawek przemysłowych.

Zdaniem wielu plantatorów sezon będzie krótki. Warto wspomnieć o pogodzie, która znowu rozdaje karty i to od niej zależeć będzie jakość oferowanych truskawek. Jeżeli nie będziemy mieli do czynienia z opadami, to kwestia jakości powinna się nieco poprawić.

3 KOMENTARZE

  1. W Nowogard sprzedają po 15 zł i karzda ilość jest wykupowana przez ludzi. Po co się mordować zrob dobrą cenę i wszystko sprzedasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności