Ceny skupu borówek odbiły się od „dołka”

borówki ceny

Producenci mówią o niższych plonach i dostawach borówek, a popyt ze strony pośredników jest zadowalający. Wczoraj i dziś grupy producenckie podniosły ceny skupu. 

Największe podmioty w zagłębiu grójeckim nieco podniosły ceny skupu borówek. Jest to dobra informacja, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę szczyt sezonu. W ubiegłym tygodniu najniższa cena skupu gatunku w luzie wynosiła 9,50 zł/kg. Dziś jest to przeważnie 11,50 zł/kg.

Co więcej wybrane grupy oferują od 0,50 do 1,00 zł na kilogramie wyższą cenę w przypadku dostaw od członków organizacji lub partii powyżej jednej tony. Zatem dziś za tonę borówek w luzie producenci otrzymają 12,50 zł/kg. 

Oczywiście przy dostawach borówek w mniejszych opakowaniach, ceny skupu są wyższe. Jagody zebrane na plantacji w 500-gramowe wiaderka lub punetki są skupowane po 12,00 – 12,50 zł/kg. W przypadku dostaw powyżej tony obowiązują te same zasady płatności. Wzrosły także stawki za borówki o średnicy przekraczającej 16 milimetrów – do 13,50 zł/kg w luzie oraz powyżej 15,00 zł/kg w przypadku mniejszych opakowań.

W ubiegłym roku o tej porze ceny skupu spadły do rekordowo niskich poziomów nawet 5,00 zł/kg. Wówczas koniec lipca był przez plantatorów zgodnie uważany za fatalny. Jeśli popyt utrzyma się, a ceny będą rosły, to tegoroczny cenowy „dołek” będzie wyjątkowo krótki, co jest bardzo dobrą informacją. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here