Ceny truskawek 2021 w hurcie – relacja z targowiska w Nowym Przybojewie

truskawka Alba

Późniejsza względem ubiegłego roku wegetacja oraz chłodne noce sprawiają, że handel truskawkami na Targowisku Gminnym w Nowym Przybojewie dopiero nabiera tempa. Dzisiejszego popołudnia ceny truskawek wahały się od 30 do 36 zł za łubiankę.

Sytuacja na tym lokalnym rynku zmienia się niezwykle szybko. Dziś podaż truskawek była stosunkowo mała. Jak mówią plantatorzy, z powodu chłodnych nocy truskawki nie dojrzewają tak, jak powinny. Niemniej kupujących było więcej niż sprzedających, więc plantatorzy nie martwili się o zbyt. Byli przekonani o nadchodzących wzrostach cen.

Ceny wywoławcze oscylowały dziś od 30 do 36 zł za 2 kilogramową łubiankę. Plantatorzy oferowali odmiany Alba, Rumba i Honeoye. Hurtowe ceny truskawek na „Giełdzie Goławin” była zatem znacząco niższe od stawek na podwarszawskich Broniszach. Tam łubianka truskawek kosztowała dziś od 36 nawet do ponad 40 zł. Co ciekawe kupujący przekonywali dziś sprzedających, że cena na Broniszach była znacznie niższa. Więcej w materiale wideo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here