Ceny truskawek deserowych: Niższy popyt przed długim weekendem

truskawki Bronisze

W handlu truskawkami obok popytu, podaży i jakości istotne znaczenie ma również dzień tygodnia, pogoda czy zbliżające się święto. 

Tuż przed długim, czerwcowym weekendem wyraźnie spadł popyt na truskawki deserowe. Dotyczy to głównych rynków na Mazowszu, czyli targowiska w Nowym Przybojewie oraz rynku hurtowego Broniszach. 7 czerwca minimalne ceny transakcyjne spadły nawet poniżej poziomu 10,00 zł za łubiankę (5,00 zł za kilogram). 

W ostatnich dniach przyczyną spadków cen był duży dowóz (wzrost podaży) truskawek. Natomiast dziś, tuż przed długim weekendem i świętem Bożego Ciała, głównym przyczyną obniżek jest niski popyt. Niewielu jest kupujących zarówno w czerwińskim zagłębiu truskawkowym, jak również na rynku na Broniszach. 

Aktualne ceny są dosyć zróżnicowane, a wynika to przede wszystkim z jakości truskawek. Na rynku Broniszach przedział cenowy waha się od 10,00 do 16,00 zł. Nieco taniej jest na rynku w Nowym Przybojewie. Tam plantatorzy sprzedają owoce od 8,00 do 12,00 zł za łubiankę.

Praktycznie zakończyły się dostawy truskawek z tuneli foliowych, więc na rynku są już tylko owoce z upraw gruntowych. W ofercie są owoce spod agrowłókniny i pierwsze partie z nieprzyspieszanych upraw gruntowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here