Ceny truskawek przemysłowych na eksport

truskawki na mrożenie

Popyt na truskawki przemysłowe 1 klasy jest na tyle duży, że najwyższej klasy surowiec jest eksportowany. Owoce są skupowane po wyższych cenach. Czy krajowe zakłady również będą potrafiły docenić wysoką jakość?

Daniel Macierzyński, który zajmuje się handlem owocami, za truskawki przemysłowe wysokiej jakości oferuje obecnie odpowiednio wyższe ceny. Dziś, to jest 17 czerwca truskawki bez szypułki kupuje po 4,00 zł/kg. Natomiast truskawki z szypułką po 2,50 zł/kg. Szczególnie ta pierwsza stawka prezentuje się korzystnie z punktu widzenia początkowych ofert skupu. Surowiec będzie wyeksportowany i zamrożony za granicą.

Za wyższe stawki wymagana jest rzecz jasna także wyższa jakość. Owoce muszą być przede wszystkim w pełni wybarwione. Nie mogą mieć uszkodzeń i zabrudzeń. Ponadto muszą być zrywane w 4 kilogramowe opakowania. Truskawki są kierowane do mrożenia w klasie premium. Warto wspomnieć o dopłacie 10 groszy do każdego kilograma, jeśli truskawki będą dostarczone do firmy każdego dnia przed godziną 13:00. Takie warunki obowiązywały kiedyś na skupach w Polsce kilkadziesiąt lat temu.

– Nie ma problemów z jakością – nasz rozmówca dodaje, że jeśli jasno informuje się o wymaganiach odnoście towaru i oferuje za owe wymagania wyższe ceny, to nie ma problemów z zakupem odpowiedniej jakości surowca.

Warto dodać, że w Polskiej produkcji mrożonek obecnie najbardziej brakuje surowca w klasie premium. Przedstawiciele branży wielokrotnie informowali o tym trendzie na szeregu spotkań i konferencji. Niestety najbardziej pożądane owoce, które w formie zamrożonej można eksportować po około 2,00 euro/kg nie są premiowane przez mrożnie. Miejmy nadzieję, że ulegnie to zmianie. Zwłaszcza, jeśli najwyższej jakości surowiec będzie wyjeżdżał poza granice naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here