Ceny truskawek spadły, a na rynku duży ruch – relacja z Nowego Przybojewa

duża truskawka

Ceny truskawek deserowych w ostatnich dniach wyraźnie spadły. Najniższe stawki panują na targowisku w Nowym Przybojewie. Niemniej truskawki wysokiej jakości sprzedają się szybko po wyższych cenach.

Jakość oferowanych truskawek była dziś dość zróżnicowana. Tak samo zróżnicowane były ceny. Jedni producenci cenili swoje owoce po 6,00 zł za łubiankę, a inni po 11,00 zł za łubiankę. Truskawki najniższej jakości były dziś sprzedawane nawet po 5,00 zł za łubiankę.

Warto w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że ilość takich transakcji była bardzo mała. W sieci często mówi się o stawce 5 zł w kontekście tegorocznych cen truskawek. Mamy przecież do czynienia z jednym tylko rynkiem w kraju i ułamkiem transakcji. Sugerowanie się ceną 5,00 zł w skali kraju jest nieporozumieniem.

Rozmawialiśmy dziś również z kupującymi. Część z nich jest zdania, że to nie dobrze, że truskawki tak bardzo staniały. Zwracają uwagę, że na zbyt tanim towarze również się nie zarabia. Zdania co do pomyślności tegorocznego sezonu truskawkowego są podzielone.

Dziś na rynku panował bardzo duży ruch. Mieliśmy bardzo wielu producentów i kupujących. Na targowisku działa już także kilka punktów skupu, w których również nie brakowało surowca dla przetwórstwa. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here