Coraz więcej importowanych truskawek

Truskawki - Rynek Hurtowe Bronisze - 02.03.2020

Coraz bliżej do szczytu sezonu truskawkowego na południu Europy. W związku z tym podaż świeżych truskawek na rynkach hurtowych powoli wzrasta. Nieznacznie spadają również ceny. Hurtownicy oceniają, że jak na razie handel przebiega płynnie.

Na rynku w Broniszach królują przede wszystkim truskawki z Grecji. Najczęściej importowana jest odmiana Victoria. Truskawki z Włoch czy z Hiszpanii są od kilku lat w zdecydowanej mniejszości, jeśli chodzi o podaż.

Wraz ze wzrostem podaży, ceny nieco spadły. W ubiegłym tygodniu kilogram truskawek kosztował maksymalnie nieco ponad 20 zł. Obecnie 5 kilogramowa paletka kosztuje najczęściej od 70 do 90 zł. Daje to ceny od 14 do 18 zł za kilogram. Taniej można kupić owoce niższej jakości. W tym wypadku ceny wynoszą od 9,00 do 10,00 zł za kilogram.

Hurtownicy przewidują zwiększone dostawy w przyszłym i następnym tygodniu. Wówczas greccy producenci wejdą w szczyt sezonu truskawkowego. Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości będziemy obserwowali kolejne spadki cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here