Delikatne podwyżki cen truskawek na skupach – 29.05.2024

truskawka

Na skupach truskawek zanotowaliśmy wczoraj nieznaczne wzrosty cen. To dobra informacja, ale do rentowności produkcji jeszcze daleko. 

Ceny skupu truskawek – 28.05.2024

W sobotę, niedzielę i w poniedziałek, w zagłębiu grójeckim niemalże na wszystkich skupach dominowała stawka 4,00 zł/kg. Chodzi o truskawki na mrożenie. Surowiec do tłoczenia skupowany był zazwyczaj po 3,00 zł/kg.

Wyczekiwany początek skupu nie przyniósł dużych wolumenów. Przedsiębiorcy zajmujący się handlem przyznają, że z roku na rok obracają coraz mniejszym tonażem truskawek do przetwórstwa. Sezon 2024 jest kontynuacją tego wieloletniego trendu, czyli odejścia od produkcji owoców przemysłowych.

Wczoraj na skupowych tablicach notowaliśmy nieznaczne wzrosty. Firmy w zagłębiu grójeckim płaciły przeważnie 4,20 zł/kg. Na Lubelszczyźnie wybrane firmy oferowały natomiast 4,30 zł/kg.

Szybki postęp zbiorów, susza i sytuacja z importowanymi mrożonkami każą sądzić, że czekają nas kolejne podwyżki cen…

 

2 KOMENTARZE

  1. Szanowni redaktorzy „sadu” i innych ,tu trzeba pisać sto razy dziennie o cenach, bardzo niskich ,o tym że choć mało towaru to i tak przetwórnie ceny zbytnio nie podniosą na tłoczenie głownie , bo na mrożenie to nie potrzebują, bo mają wschodni zapas po kokardę . Przy takiej polityce cenowej (zmowie).za kilka lat zapomnimy jak smakuje truskawka

  2. Tu trzeba pisać 100 x dziennie coś innego ….PRODUKUJ TYLE ILE MOZESZ SPRZEDAC Z GODNYM ZYSKIEM ….JAK MASZ ODDAC PO KOSZTACH TI NIE PRODUKUJ …proste???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here