Holandia: Zwiększa się obszar uprawy owoców w szklarniach

Maliny na krzaku

Holenderska Organizacja Producentów Owoców, NFO, informuje, że całkowita powierzchnia produkcji owoców w szklarniach wzrosła o prawie 30 ha, osiągając 123 ha w 2018 r.
W prowincji Geldria powierzchnia nawet się podwoiła, osiągając 35 ha. Brabancja Północna nadal jest prowincją o większej powierzchni, z 57 hektarami owoców uprawianych w szklarniach. 30 hektarów przeznaczono na uprawę malin, a kolejne 30 na uprawę jeżyn. Pozostały obszar jest zarejestrowany w CBS, Głównym Urzędzie Statystycznym Holandii, pod nazwą „inne owoce”.

Czytaj także: Parch jabłoni – stan na dzisiaj i perspektywa

W 2018 r. Ekspansja miała miejsce głównie w gminach, w których były już duże powierzchnie szklarni. Gminy o największym obszarze uprawy owoców w szklarniach to Lingewaard o 17,7 ha, Oosterhout o powierzchni 13,0 ha, Etten-Leur o powierzchni 11,7 ha, Meijerijstad o powierzchni 7,5 ha i Leudal o powierzchni 9,5 ha.

Warto dodać, że równocześnie z tym trendem, powoli zmniejsza się w tym kraju obszar uprawy jabłoni.

Karol Pajewski
Źródło: nfofruit.nl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię