Jest pierwsza przetwórnia w ramach Krajowej Grupy Spożywczej

skup truskawek

Krajowa Grupa Spożywcza miała rozpocząć swoją działalność wraz z początkiem skupu owoców miękkich. Teoretycznie tak się stało. Niemniej nadal zdecydowana większość produkcji to cukier

Utworzenie Krajowej Grupy Spożywczej było od miesięcy na ustach wielu polityków partii rządzącej i Ministra Rolnictwa. Oficjalnie projekt już działa i łączy kilkanaście podmiotów gospodarczych. Holding skupia się jednak w przeważającej większości na produkcji cukru i produktach pochodnych. 

Jak na razie w skład grupy wchodzi jeden zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego. Jest to firma „Polskie Przetwory” we Włocławku. Chociaż to dobra i ważna informacja, to do zapowiadanej stabilizacji rynku jeszcze daleka droga. Jeden zakład niewiele może zdziałać wobec przewagi przetwórni z zagranicznym kapitałem.

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Mamy nadzieję, że w skład opisywanego projektu wraz z upływem czasu wchodzić będą kolejne istniejące lub nowe podmioty, które będą zajmowały się przetwórstwem owoców. Tylko w ten sposób Grupa Spożywcza będzie w stanie stabilizować rynek, czyli zrealizować zapowiadane założenia.

Wspomniany zakład we Włocławku przetwarza między innymi truskawki i jabłka. W ramach KGS oferuje takie produkty jak: prażone jabłko i marmoladę wieloowocową. Ponadto w zakładzie produkowane są: dżem truskawkowy czy czerwone smoothie z dodatkiem truskawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here