Kolejne gradobicia w sadach i na plantacjach truskawek [Zdjęcia]

gradobicia w sadach i na plantacjach truskawek w powiecie rawskim

Wczoraj późnym popołudniem w zagłębiu grójeckim wystąpiły burze. W okolicach Białej Rawskiej niestety miały miejsce również intensywne gradobicia, które lokalnie powodowały znaczące straty.

Burze z gradem występowały wczoraj między godziną 17:00, a 20:00. Nawiedziły rejon, który mniej więcej wyznaczają miejscowości: Wilków, Bolesławiec Leśny, Chodnów, Przyłuski, Orla Góra. Ponadto intensywne gradobicie wystąpiło w okolicach Cielądza (powiat rawski) i innych miejscach w Polsce.

Sadownicy informują od dużych uszkodzeniach w sadach i na plantacjach we wspomnianej okolicy. Jak przekazują, gradziny miały średnice monet 2 zł, a gradobicie trwało nieprzerwanie nawet 15 minut. Tam gdzie wystąpiło zjawisko większość jabłek została uderzona w kilku miejscach. W związku z tym duży odsetek owoców nadawać się będzie wyłącznie do przetwórstwa. 

Jeszcze gorzej jest w przypadku plantacji truskawek. Producenci z wymienionych miejscowości przekazują nam, że wczoraj skończył się sezon… Nasi rozmówcy z Chodnowa informują, że na plantacjach truskawek odmiany Malwina notują tak duże uszkodzenia, że być może zbiory zostaną już w tym sezonie zakończone. grad w powiecie rawskim 29.06.2022grad w powiecie rawskim 29.06.2022grad w powiecie rawskim 29.06.2022grad w powiecie rawskim 29.06.2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here