Kolejne wzrosty cen czarnych porzeczek

porzeczki czarne

Niedobory przetworzonych czarnych porzeczek sprawiają, że przetwórcy prześcigają się w cenach skupu. Producenci zastanawiają się, jakie maksymalne wartości zobaczymy w tym sezonie?

Plantatorzy informują o kolejnych wzrostach cen. Niemniej są one dość zróżnicowane w zależności od regionu. Co ciekawe, ceny porzeczek skupowanych w plastikach na mrożenie często są równe stawkom oferowanym za owoce w kistenach przeznaczonych na tłoczenie.

Ceny w wielu mniejszych przetwórniach osiągnęły już 4,00 zł za kilogram. Tyle otrzymują producenci za porzeczki w plastikach na mrożenie. Równocześnie dowiadujemy się o cenach 3,50 zł za kilogram za owoce spełniające takie same wymagania. Otrzymujemy również informacje nawet o cenie 4,50 zł za kilogram w jednej z mniejszych lubelskich mroźni.

Rozbieżności w cenach notujemy również w cenach skupu na tłoczenie. Podczas gdy na punktach skupu można sprzedać owoce po jeszcze po 3,00 zł za kilogram to na zakładach oferowane są stawki rzędu 3,70 – 3,80 zł za kilogram. Wszystkie podane stawki to ceny netto.

Różnice w cenach skupu tytułowego gatunku są dowodem działania praw rynkowych w przeciwieństwie do zakończonego sezonu truskawkowego. Sytuacji bacznie przyglądają się producenci. Ceny są regularnie porównywane, a owoce są kierowane tam, gdzie można otrzymać najwięcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here