Kolejny logistyczny wyczyn. Borówki dopłyną z Chile do USA w 12 dni

borówki

Kilkukrotnie pisaliśmy o „czereśniowym ekspresie” z Chile do Chin. Kraj idzie za ciosem i uruchamia „borówkowy ekspres” do Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z planami opisywanego przedsięwzięcia borówki z Chile przepłyną około 9000 km do wschodniego wybrzeża USA przez 12 dni rejsu (z Coronel do Filadelfii). Wszystko po to, aby rosnąca produkcja borówek dotarła jak najszybciej do głównego rynku eksportowego bezpośrednio i przy minimalnej logistyce.

Pierwszy transport zostanie wysłany w przyszłym tygodniu, czyli wraz z początkiem szczytowego okresu eksportu borówek z Chile. Pierwszy „borówkowy ekspres” (statek) wypłynie na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych 8 grudnia, a drugi statek wyruszy na zachodnie wybrzeże 18 grudnia. Zatem pierwsza duża dostawa jagód umożliwi sprawną dystrybucję przed świętami Bożego Narodzenia na wschodzie USA.

W 2021 roku Chile wyeksportowało 115 tysięcy ton borówek, czyli niemal dwukrotność całej produkcji w Polsce. Głównym rynkiem eksportowym są Stany Zjednoczone. Jeśli podejmowane są tak duże przedsięwzięcia to bez wątpienia „gra jest warta świeczki”.

źródło: blueberriesconsulting.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here