Mechaniczne przerzedzanie – w 30 minut jeden hektar

Wśród maszyn zaprezentowanych w trakcie targów Macfrut 2017 uwagę zwracała konstrukcja francuskiej firmy La Canne Vale.


Model Eclairvale 2500 ma masę 993 kg i doczepiany jest do ciągnika (napędzany z WOM). Przeznaczony jest do mechanicznego przerzedzania kwiatów i zawiązków w sadach z drzewami o rozłożystej koronie np. jabłoni uprawianych ekstensywnie (BIO), śliw, moreli, brzoskwiń i nektarynek. Elastyczne pręty sięgają do 1,4 m w głąb korony, pozwalając na wykonanie pracy z prędkością przejazdu od 5 do 15 km/godz.

Jak zapewniają konstruktorzy Eclairvale pozwala zaoszczędzić do 200 godzin/ha ręcznego przerzedzania, wykonując tę samą pracę w mniej niż 30 min. Nadaje się do pracy w sadach gdzie korony drzew mają różną formę.

W trakcie transportu maszyna jest składana do szerokości 2,1 m. Specjalne listwy/skrzydła zainstalowane na doczepianej ramie, z dwóch stron składają pręty przez co rozmiar maszyny jest redukowany. Jej wysokość wynosi 3,31 m, a długość 3,46 m. Jeśli urządzenia jest transportowane na większe odległości np. w kontenerze, czy ciężarówce, niezbędne jest rozmontowanie 2808 prętów. Złożenie urządzenia zajmie 2 osobom 20 godzin.

Jak podkreślają producenci maszyna działa niezawodnie, a jedyne części ulegające zużyciu to elastyczne pręty które łatwo i szybko się wymienia (w ciągu niecałej minuty).

Zobacz także film – pokaz działania maszyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here