Na rynku mało truskawek tunelowych. Podaż wzrośnie po weekendzie

truskawka tunel

Można powiedzieć, że chłodna pogoda trzyma truskawki tunelowe „w blokach startowych”. Najprawdopodobniej zaraz po weekendzie podaż owoców znacząco się zwiększy.

Na razie na krajowy rynek trafiają bardzo małe ilości truskawek z tuneli. W trwającym tygodniu plantatorzy zrywają pierwsze dojrzałe owoce. Z kilku tuneli mówimy zazwyczaj o partiach rzędu kilkudziesięciu kilogramów. Ilości są na tyle małe, że producenci nie decydują się jeszcze na wyjazd na rynki hurtowe.

Nieduże partie sprzedawane były w tym tygodniu zazwyczaj lokalnie. Nierzadko za pomocą krótkich ogłoszeń na portalach społecznościowych. Wyjazd na hurt z 15 czy 30 łubiankami to mało ekonomiczne rozwiązanie.

Aktualnie nadal obowiązują stawki około 30,00 zł/kg. Owoce nie trafiają na rynki hurtowe, dlatego nie pojawiają się jeszcze w codziennych notowaniach cen. Sytuacja zmieni się od początku przyszłego tygodnia, gdy w wyniku znacznego ocieplenia truskawki dojrzeją i w znacznie większych ilościach zaczną trafiać na krajowy rynek.

tunel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here